!["Geld oder Leben"](http://katja.at/files/Stabilitaetspakt_Geld-oder-Leben-150x112.jpg)
Η απόρριψη των Κοινωνικών
"Τα λεφτά σου ή τη ζωή σου"- Πραξικόπημα
Η ένταξη στην ΕΕ (στις αρχές του 1995) ήταν ένα σημείο καμπής στην Αυστριακή κοινωνική πολιτική, την απόρριψη από το Κοινωνικό σύνολο και να εξαπλωθεί έξω, μέχρι και σήμερα. Η μεταγενέστερη έναρξη του κοινωνικού ψύχος (Γραφείο: Vrnaitzky, το κλίμα, Schüssel, Gusenbauer, Faymann) είναι ευθέως ανάλογη με τον ασφυκτικό κλοιό του Συμφώνου σταθερότητας της Ομοσπονδίας και των Länder. Η πίεση ήταν 1:1 [... περισσότερα]
Σχόλια